Antybiotykoterapia

Zabijanie grzybów za pomocą antybiotyków grzybobójczych jest powodem zaburzeń równowagi naturalnej flory bakteryjnej. Zniszczona flora bakteryjna, daje otwartą furtkę na rozmnażanie grzybów Candida albicans i innych grzybów pasożytniczych. Bakterie symbiotyczne (czyli nasza niezbędna flora bakteryjna) są nieszkodliwe i wręcz niezbędne dla naszej odporności immunologicznej. Grzyby odradzają się w sprzyjających warunkach od 2-3 tygodni. Florę bakteryjną powinno się odnawiać w okresie od 6  – 8 miesięcy.

W wyniku nierównowagi flory bakteryjnej,  drożdżak Candida ulega przeobrażeniu i  wnika agresywnie w osłabioną tkankę swoją wypustką, z której rozrastają sie strzałkowate korzenie i z jednokomórkowego drożdżaka przeistacza się w grzyba – pasożyta tworząc ogromne kolonie strzępków grzybni.

Grzyb Candida w śluzówce jelita bardzo szybko się rozprzestrzenia i nie żywi się on już w sposób saprofityczny, czyli cukrami prostymi tak jak drożdżak Candida, ale rozrasta się coraz bardziej i  żywi się w sposób pasożytniczy, czyli poprzez bezpośredni atak na tkanki żywiciela.

Co się wtedy dzieje?

  • tworzą się  nadżerki, przez które przedostają się do organizmu szkodliwe substancje toksyczne,
  • powstają zmiany skórne,
  • powstają złogi wewnętrzne tj:  torbiele, cysty lub wrzody,
  • po przez powstałe nadżerki przedostają się również drobnoustroje, które po dotarciu do krwioobiegu, mogą zawędrować i osiedlić się wszędzie tam, gdzie napotykają odpowiednie warunki do bytowania czyli osłabioną tkankę.

Grzybica jelit i innych organów wewnętrznych może rozwijać się wiele lat i w początkowej fazie może przebiegać bezobjawowo doprowadzając do uszkodzenia wielu funkcji narządów wewnętrznych.

Comments

commentsTagi: ,

Zadaj nam pytanie

You must be logged in to post a comment.